Україна | Ukraїna Історія,Збройні Сили України,Політика УПА — АРМІЯ, ОУН — ПОЛІТИЧНА ОРҐАНІЗАЦІЯ

УПА — АРМІЯ, ОУН — ПОЛІТИЧНА ОРҐАНІЗАЦІЯПрипиніть спекуляції щодо дати відзначення Дня створення УПА

Ростислав Демчук

Такі серйозні опоненти, як Юрій Михальчишин, спираються на прокламацію Української головної визвольної ради відзначати цей День 14 жовтня. Але ж перші загони УПА були освячені біля села Вовчак (нині Турійський район Волинсьокої області) саме на Покрову у 1942 році. А Українська головна визвольна рада (УГВР) була заснована аж у 1944 році.

Мені, як і багатьом колишнім воякам УПА, не подобається тенденція присвоїти усі геройські заслуги УПА виключно ОУН (Бандери) і УГВР.

Я народився і ріс до 18 років у містечку Колки, що на Волині. Колківська Республіка (почитайте). Тому колківчани, як і всі волиняни, знають правду про УПА і про ОУН (Бандери) — це різні речі. Воїни УПА воювали, а ОУН (Бандери) намагалась узяти під контроль усю українську визвольну армію. І це не секрет.

У жовтні 1942 року в лісах Турійщини, що на Волині, були створені перші підрозділи УПА, які звалися “Січ”, а також “Волинська Січ”. І ними керував не Роман Шухевич. Роман Шухевич лише у 1943 році разом із Зеноном Коссаком став на чолі угруповання воїнів “Карпатської Січі”. Щодо членстава Романа Шухевича в ОУН, то він був четвертим головою проводу ОУНР (Організа́ція украї́нських націоналі́стів, революці́йна).

Ніхто з українців не хоче згадати у цей день командира УПА “Поліська Січ” Тараса Бульбу-Борововця. Він обʼєднав у 1942 році, oкрім свого угруповання, “Волинську Січ” і “Полтавську Січ”. Цим він дав початок створенню Галицького і Буковинського куренів.

20 червня 1940 року рада старійшин УНР в екзилі уповноважила Тараса Бульбу-Боровця для боротьби з більшовицькою владою створити на території Радянського Союзу з місцевого українського населення партизанські загони.

Це були дуже складні сторінки в історії України.

Рекомендую усім прочитати книгу Тараса Бульби Боровця “Армія без держави”. Книгу “Туди, де бій за волю” Максима Скорупського.

Знаючи непогано історію УПА, я ніколи не асоціюватиму ОУН з УПА. УПА — це Українська повстанська армія! ОУН (Бандери) — політична організація. Бо є ще і ОУН (Мельника), є якісь “Двійкарі”…

Треба знати і про Тараса Бульбу Боровця, і про Євгена Коновальця, і про Андрія Мельника, і про Дмитра Вітовського…

А тим часом, без зайвих дискусій в урочищі Вовчак, де зродилась УПА, сьогодні відлунали урочистості і концерти з нагоди створення УПА “Волинськa Січ”!

Leave a Reply