Україна | Ukraїna Історія,Збройні Сили України,Політика УПА — АРМІЯ, ОУН — ПОЛІТИЧНА ОРҐАНІЗАЦІЯ

УПА — АРМІЯ, ОУН — ПОЛІТИЧНА ОРҐАНІЗАЦІЯ



Припиніть спекуляції щодо дати відзначення Дня створення УПА

Ростислав Демчук

Такі серйозні опоненти, як Юрій Михальчишин, спираються на прокламацію Української головної визвольної ради відзначати цей День 14 жовтня. Але ж перші загони УПА були освячені біля села Вовчак (нині Турійський район Волинсьокої області) саме на Покрову у 1942 році. А Українська головна визвольна рада (УГВР) була заснована аж у 1944 році.

Мені, як і багатьом колишнім воякам УПА, не подобається тенденція присвоїти усі геройські заслуги УПА виключно ОУН (Бандери) і УГВР.

Я народився і ріс до 18 років у містечку Колки, що на Волині. Колківська Республіка (почитайте). Тому колківчани, як і всі волиняни, знають правду про УПА і про ОУН (Бандери) — це різні речі. Воїни УПА воювали, а ОУН (Бандери) намагалась узяти під контроль усю українську визвольну армію. І це не секрет.

У жовтні 1942 року в лісах Турійщини, що на Волині, були створені перші підрозділи УПА, які звалися “Січ”, а також “Волинська Січ”. І ними керував не Роман Шухевич. Роман Шухевич лише у 1943 році разом із Зеноном Коссаком став на чолі угруповання воїнів “Карпатської Січі”. Щодо членстава Романа Шухевича в ОУН, то він був четвертим головою проводу ОУНР (Організа́ція украї́нських націоналі́стів, революці́йна).

Ніхто з українців не хоче згадати у цей день командира УПА “Поліська Січ” Тараса Бульбу-Борововця. Він обʼєднав у 1942 році, oкрім свого угруповання, “Волинську Січ” і “Полтавську Січ”. Цим він дав початок створенню Галицького і Буковинського куренів.

20 червня 1940 року рада старійшин УНР в екзилі уповноважила Тараса Бульбу-Боровця для боротьби з більшовицькою владою створити на території Радянського Союзу з місцевого українського населення партизанські загони.

Це були дуже складні сторінки в історії України.

Рекомендую усім прочитати книгу Тараса Бульби Боровця “Армія без держави”. Книгу “Туди, де бій за волю” Максима Скорупського.

Знаючи непогано історію УПА, я ніколи не асоціюватиму ОУН з УПА. УПА — це Українська повстанська армія! ОУН (Бандери) — політична організація. Бо є ще і ОУН (Мельника), є якісь “Двійкарі”…

Треба знати і про Тараса Бульбу Боровця, і про Євгена Коновальця, і про Андрія Мельника, і про Дмитра Вітовського…

А тим часом, без зайвих дискусій в урочищі Вовчак, де зродилась УПА, сьогодні відлунали урочистості і концерти з нагоди створення УПА “Волинськa Січ”!

Leave a Reply