ЯК РОСІЯНИ ВИКОРИСТАЛИ ТАКЕРА КАРЛСОНАЧим відомому американському консервативному журналістові обернулася антиукраїнська риторика

Єлєна Вєнніков-Пригова

Я інколи людям дивуюся, коли відкриваю соцмережі і починаю читати якісь дурниці. Сьогодні я про Такера, який не живе на даху… Він людина талановита і дуже неоднозначна. Коли я слухала його передачі, де він говорив про Америку, я відчувала правдивість у цих виступах і боротьбу з лівацькою пропагандою наших 92-х відсотків ЗМІ.

Я живу давно у США і можу робити висновки з власного досвіду про те, що бачу, про Америку, яку захищають патріоти моєї країни, про той напрямок, у якому прямують ліві, бо колись жила у СРСР і не хочу там знову опинитися.
Але, коли почалася війна в Україні, раптом я побачила іншого Карлсона, який ніс ворожу брехню, і його брехні повірили мільйони, на жаль. У той же час я дізналася, що програми Карлсона йдуть ще й у російському перекладі, але там була маленька деталь: прізвище в оригіналі пишеться Сarlson, a не Кarlson, що викликало запитання: чи не є то просто піратський варіант, як і все, що йде з країни Z, яка давно наплювала на авторські права.

Такер Карлсон продовжує антиукраінську пропаганду, яка так подобається Z-пропагандистам, але ніхто і ніколи в Україні не замислився про те, щоб якось почати говорити і працювати з цим впливовим журналістом, який не розбирається абсолютно у зовнішній політиці. На жаль.

Ось сьогодні мені надіслали чергову «перлину» від Мосійчук про ленд-ліз, і тут я також не бачу журналістики, а бачу дуже неякісну пропагандистську роботу пані, яку хтось вважає журналісткою. Між нею та Калсоном немає відмінності, крім рівня професіональної подачі матеріалу. Але, на відміну від пані, пан Карлсон сам собі хазяїн і дуже впливова і багата людина.

Я не є прихильницею Такера Карлсона і у мене до нього ставлення однозначно негативне, але я маю знати, що говорить така впливова медійна персона, а тому примушую себе слухати з огидою. Отже, до чого я? Тут вже два дні гуде все з приводу «негідника» Такера, який вестиме на Z-каналі RoZZiya 24 власну передачу. Люди виставляють навіть заставки, створені з подання ворожої пропаганди. Так, саме ворожа пропаганда запустила кампанію анонсування програми Такера на її каналі. І всі повірили картинці. І всі почали хором ганьбити, і ні в кого не виникло просте бажання просто на фактологію цей ганебний анонс перевірити.

У розповсюдженні анонсу взяв активну участь ще й експерт BBC з моніторингу ЗМІ Френсіс Скарр, коли раніше цього місяця побачив на каналі «Росія 24», анонс, де звучало, що «Відомий американський ведучий переходить на інший рівень. Тут», — згідно з перекладом Скарра.

«А в п’ятницю Скарр поділився в X, соціальній мережі, раніше відомій як Twitter, новим зображенням оновленого логотипу передбачуваного російського шоу з доданим новим підписом «на вихідні», що вказує на те, що воно може відбутися найближчим часом.
«Все більше схоже на те, що Такер Карлсон збирається вести власне дубльоване шоу на каналі російського державного телебачення», —написав Скарр на X.

Карлсон розповів виданню Insider, що він взагалі не бере участі у рекламі. «Я ніколи не чув про цей телеканал доти, доки якийсь репортер не написав мені про це сьогодні вранці», — додав він.

Коли його запитали, чи він колись розгляне можливість співпраці з російським державним телебаченням, Карлсон відповів: «Звичайно, ні. Я американець». І на поверхню виходить банальне розповсюдження брехні, яку сам Такер спростував в інтервʼю Financial Times:

«Головний державний канал новин Росії рекламує нову програму, яку веде Такер Карлсон, очевидно, без відома чи згоди правого американського телеведучого.
Карлсон сказав Financial Times, що він не знав про заплановане шоу, яке “Росія” рекламувала в п’ятницю як дебют «у вихідні», повідомляє BBC Monitoring.

«Я поняття не маю, про що ви говорите. Я ніколи не чув ні про це, ні про канал. Звичайно, я не веду шоу на російському телебаченні. Це абсурд. Будь ласка», – сказав Карлсон у текстовому повідомленні.

«Я ніколи цього не бачив. Я поняття не маю, про що йдеться. Більше фігні про Росію. (Такер використав в оригіналі слово bullshit). Є стільки всього, що я не можу встигнути», — додав він.

І ще, любі мої і довірливі, будь-яка пропаганда базується на відміну від журналісти, на вигаданих «фактах». Перевіряти фактологію — це робота журналіста. На, жаль, в Україні сьогодні існують нові стандарти професії.


Ваша підтримка журналу «Україна» дуже важлива. Підпишіться, щоб отримувати оновлення на електронну пошту. Складіть пожертву на журнал «Україна». Дякуємо!

Leave a Reply