«БІЙ ЗА КИЇВ»Тішуся появі кожної нової книги про цю війну. Бо це значить — важливе про пережите нами дізнається той, хто не знав, це значить — не забуде той, хто пережив.

На жаль, наразі більше про повномасштабну війну пишуть на Заході, як у нас. Можливо тому, що ми потребуємо більше часу, аби переосмислити свої переживання. Тому зараз радий появі книги саме українського автора. Додатково тішить, що книга паралельно виходить у Фінляндії, та готується ще кілька її закордонних видань. Текст написано у властивому Сергієві Руденку стилі — короткі, але ємкі нариси. Кожен ніби окремий, але разом вони створюють суцільну мозаїку розповіді.

Книга не просто про нинішню війну, а про одну з найважливіших наших перемог у ній — втримання Києва. Первинний задум Путіна передбачав взяття столиці за кілька днів, що означало б його швидку перемогу. Чому і як українцям вдалося зірвати російський бліцкриг Руденко розповідає через історії конкретних учасників цих подій. Це дуже різні люди — мер Віталій Кличко, режисер Ахтем Сейтаблаєв, співак Андрій Хливнюк, журналістка Таня Чорновол, громадський активіст Роман Ратушний та інші. Більшість із них не мали спеціального досвіду, але у критичний момент стали на захист Києва. Тому розповіді про кожного героя книги складаються з двох частин: до і після 24 лютого 2022. Такий підхід гарно підкреслює від яких різних людей залежала у критичні миті доля міста, та й країни.

Тексти доповнюють портрети героїв роботи Нікіта Тітов. Оформлення ним книги —додаткова насолода від видання. Із задоволенням прочитав сам і рекомендую вам. Дякую Видавництву «Фабула» за чудове видання і особливо Єкатєрінє Новак (Ekaterina Novak).

Володимир В‘ятрович

Leave a Reply