ІВАН СІРКОЩо він робив у Франції, чекаючи оплати від Мазáріні?

Як гадаєте, що Сірко робив у Франції, чекаючи оплати від Мазáріні? От як гадаєте? Пиячив? Гульдебасив? І отут я був шокований відкриттям.

Іван Сірко читає в Сорбоні лекції латиною з історії Польщі та Руси-України. Лекції!! Латиною!! В Сорбоні!! Вчить французьких студентів.

Сірко (Серко) Іван Дмитрович (1610–1680). Найславніший кошовий отаман Запорізької Січі родом з м. Мерефи сучасної Харківської області (за іншою версією — з Поділля), національний герой Франції, який не програв жодної з 244 битв, у яких брав участь.

Кошовий отаман Іван Сірко – унікальна видатна особистість. Талановитий полководець лускав неприступні фортеці, як насіння. Обирався козаками (а козакам, точно як нам, спробуй догодити) 12 разів (!!) кошовим отаманом.

Перший політичний в’язень (якого запроторили в тюрму в Сибір), якого на вимогу європейських країн російський цар повернув із Сибіру на Січ.

Турецький султан так боявся Сірка і його походів, що видав указ у всіх мечетях молитися про смерть українця… Сірко з українським козацьким військом допоміг завершити в Європі 30-літню війну.

П’ять років (!!) французи не могли повернути собі фортецю Дюнкерк. Найняли Сірка з козаками за високу плату, з умовою Сірка, що французи не будуть вмішуватися. Два дні козаки ходили навколо фортеці, вивчали місцевість і розробляли план. На третій день козаки взяли фортецю за кілька годин без єдиного пострілу і повернули її французам. Мушкетери вигукували «віват» козакам і підкидали свої капелюхи.

Сірко поселився в Парижі і сказав, нікуди не поїду, поки не заплатите.

Французькі гвардійці дорікнули Сірку, що вони воюють за честь і славу, а козаки — за гроші. Відповідь прозвучала миттєво — кожен воює за те, чого йому бракує.

Слава нації!

Кость Кутвіцький

Ваша підтримка журналу «Україна» дуже важлива. Підпишіться, щоб отримувати оновлення на електронну пошту. Складіть пожертву на журнал «Україна». Дякуємо!

Leave a Reply