ЯК НАМ ЗМІНИТИ СУДОВУ СИСТЕМУЛюстрація ніколи не проводилася в Україні

Все, що називали люстрацією, — було імітацією. Сьогодні Украіна вкрай потребує справжньоі люстрації. Почати треба з касти судів. З посад звільнються всі судді. Так, так — без виключеннь. Був честним, не поміченим в корупції і злочинах або ні — немае значення. Був суддею — відставка. Саме тоді це справжня люстрація за принципом — суддівська каста повинна бути ліквідована.

Не в один день — поступово і планомірно йдуть всі.

Паралельно впроваджуються вибори у громадах юристів, які повинні бути обраними на посаду судів місцевих. Умови участі у виборах на посаду судді — юридичний фах і не займав посаду судді до цього. Всі судді повинні обиратися. А суди повинні будити судами присяжних. Суддя — це чесний арбітр, який слідкує за дотриманням і чистотою процедур у змаганні доказів між обвинуваченням і адвокатами відповідача, які переконують присяжних. Рішення за присяжними.

Суддя стає, як і політик, людиною, яка проходить вибори. А також може бути відкликаним з посади виборцями, за спеціальною процедурою. Принцип простий — ми обираємо тих, кого вважаемо гідним нас судити.

Що стосується судів вищіх інстанції. До них обирають суддів, які пропрацюють в судах громад декілька термінів і отримають від громадян довіру і право обиратися в суди вищоі ланки. Які пройдуть кваліфікацію громадских рад доброчесності після необхідного стажу роботи суддею у громадах.

А що робити з судами вищих інстанцій, поки цей час не настав? Підписати договір між Україною і Британією, що ці функціі на себе візме британська судова система, яка відкриє свої представництва на цей час в Україні.

Стосовно люстрованих суддів. Створити спеціальну комісію з західних юристів, громадских активістів, правоохоронців з антикорупційних органів і журналістів. Кожного колишньго суддью перевірити на предмет джерел придбання власності, капіталів і активів ним і його родичами.

Всі повинні пройти перевірку у справах, де вони виносили рішення і вироки на дотримання і відповідності законності і принципів справедливості, наявності корупційних впливів.

За результатами винні притягуються до відповідальності, а ті, що пройшли перевірку, отримують право працювати у юридичній сфері, але не на посадах суддів.

За таких умов у нас поступово з’явиться незалежний суд і справедливе судочинство. Зараз ми цього не маємо. Але маемо злочинну, жадібну, безкарну і корумповану касту тих, хто називне себе суддями.

А тепер у коментарях чекаю всіх, хто почне розповідати, чому це неможливо, чому моя ідея нефахова і не буде працювати, чому не на часі і чому Україну треба залишити без судочинства і правозахисту в ситуації, яку ми маємо зараз.

Сергій Гайдай

Від редакції:

Що там С. Гайдаєві насипали люди в коментарях, ви можете подивитися, перейшовши за посиланням. Ми ж тут висловимо нашу думку, чому в принципі хороша і продуктивна пропозиція Гайдая на даний час не може бути втілена в Україні.

Усе своє політтехнологічне життя, працюючи то з українськими, то з російськими, то знову з українськими політиками, С. Гайдай допомагав і допомагає їм підрихтовувати, робити безкінечні фасадні ремонти, радянського суспільного устрою, насадженого більшовиками понад сто років тому.

За цього підходу Гайдай не бачив і не бачить відмінностей між Україною й Росією, першопричин проблем державотворення і націєтворення в незалежній Україні, а отже — у нього ніколи не було й немає навіть думки про нагальність системних устроєвих змін, які, власне, лише й можуть забезпечити умови для втілення в життя, зокрема, й ідеї, висловленої у поданому вище тексті.

Більше тут:

Українізація України як факт і фактор системних змін: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2019. — 230 с.

В‘ячеслав Чорновіл як феномен української історії й політики: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2019. — 201 с.

Будапештський формат: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 294 с.

Україноцентризм, журналістика і система ЗМІ: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 449 с.

Світове українство — рушійна системних змін в Україні: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 309 с.

Системні зміни — перспектива для України: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 393 с.

Трансформаційна місія Українського Козацтва: Статті, нотатки — Вашинґтон: Видавництво Україна Інк. — 2021. — 210 с.

Інтелектуальна еліта України як проблема: Статті, нотатки. — Вашинґтон: Видавництво Україна Інк. — 2022. — 729 с.


Donate to Ukraina Journal | Складіть пожертву на журнал «Україна»

[$1] [$5] [$10] [$20] [$50] [$100] [More|Більше]

Leave a Reply