ЩО ЦЕ, ЯК НЕ ҐЕНОЦИДЩо творить Росія з українцями в Україні і в себе

Періодично зустрічаю репліки велемудрих західних фахівців на тему, як назвати те, що нині творить Росія проти України? Чимала частина цих чудових людей вважає, що масові вбивства та викрадення дітей тисячами – це загалом недобре, але це не геноцид.

Хоча ситуація з дітьми дослівно підпадає під визначення статті з конвенції, та й інші позиції – хоч окремо, хоч у сукупності – доводять, що Росія творить геноцид.

Але, «не так однозначно», «туман війни» і те де.

Зважаючи на те, коли є можливість поставити запитання, питаю про «науковий» факт, який уже кілька років як у побуті, але якось трохи не помічається. Чомусь.

У РФ провели перепис населення та викотили дані станом на 2021 рік. До цього був перепис 2010 року.

Так ось. Згідно з офіційними (!) російськими даними, за 10 років у Російській Федерації кількість українців зменшилася на 1 млн. 43 тис. осіб. На хвилинку.

Або на 54%.

Було 1 млн. 928 тис. «стало» 884 тис.

Внаслідок чого українці перемістилися з 3 місця на 8 місце у списку національностей за чисельністю.

Вважається, що зараз у РФ не лише росіян і татар (як було), а й чеченців, башкир, чувашів, аварців та вірмен «стало» більше, ніж українців.

Це з урахуванням того, що до російської статистики потрапили українці Криму. Без Криму кількість «зниклих» українців – понад 1,2 млн.

Із Кримом особлива історія.

На окупованому півострові розвласті переполовинили кількість українців у 2014 р., а потім ще раз у 2021 р. Останній раз у Криму «нарахували» всього 146 тис. українців (2014 р. призначили цифру 291 тис.), у Севастополі – 2 (2014 р. «було» – 53 тис.).

Якщо відібрати цю наскрізь брехливу цифру по Криму, вийде, що на території РФ кількість українців за 10 років зменшилася на 63%.

Як пояснити, що в окремому регіоні чисельність однієї національної групи зменшується приблизно в 3,5 рази, а загалом країною – на 2/3?

Причому йдеться не про сотні-тисячі-десятки тисяч. «Втратили» понад мільйон людей.

Як юридично кваліфікувати цей факт?

Чи не свідчить він про щось погане?

Наприклад, про офіційну політику влади знищити українців як етнос у РФ? Про етнічне чищення?

Порівнянні втрати у відсотках за офіційними російськими даними зазнали представники нечисленних національних груп (наприклад, тати, грузинські євреї, середньоазіатські цигани, латгальці…) – мова про десятки-сотні людей.

Зниження чисельності низки національностей можна пояснити еміграцією: німці, боснійці, чорногорці, монголи, фіни…

Помітно знизилося кількість поляків, литовців, латишів, естонців. Теж цілком передбачувано.

З цікавого: за 10 років у РФ на 60% поменшало білорусів і на 50% молдаван.

З якоїсь причини народи, до яких росіяни найбільш затято демонструють братерську любов, різко втрачають чисельність.

Можливо, всіх записують у “росіяни”, щоб негативна динаміка щодо “державотворчого” етносу не була такою кричущою.

Як на мене, ця тема має становити інтерес для різних право- та лівозахисників на заході. Адже цікаво.

Може, і з кваліфікацією геноциду буде менше проблем.

…Найсмішніше: за офіційними даними за 10 років у РФ на 32% зменшилася чисельність… китайців. На третину!

Імператору Сі повинні доповісти про цей кричущий факт!

Олексій Копитько

Від редакції:

Говорячи про зменшення кількості українців, О. Копитько забуває про іншу статистику. Кількість українців на нинішній території РФ обчислювалася не офіційною в останній час парою мільйонів.

На час, коли до складу РФ було включено Білгородщину, Воронежчину, Кубань, Курщину, Брянщину (Стародубщина), Ростовщину, Ставропілля, лише на названих теренах було понад 20 (двадцять) мільйонів українців. Додайте до цього майже все населення Зеленого Клину (Приморський та Хабаровський краї)…

Після 1932 року усіх українців було примусовано переписано росіянами («русскімі»), українські школи і виші (Воронезький та Ростовський університети) були переведені на російську мову навчання, українську періодику заборонено… За десятиліття по тому відбулося повне зросійщення українців у Росії.

Leave a Reply