ДЕНЬ СОБОРНОСТІУКРАЇНЦІВ МАЄ БУТИ ДО 100 МІЛЬЙОНІВ

День Соборності або День Злуки стає все більш знаковим для України. Нагадаємо: 22 січня 1919 року підписано угоду про об’єднання між УНР і ЗУНР . Лунали пророчі слова: «Вже воскресла Україна, і слава, і воля». Відбулося єднання українських земель та українців з різних регіонів.

Сьогодні процеси соборності тривають і набувають нових рис, потребують нових підходів.

ПЕРШЕ. День Злуки — найактуальніша тема сьогодення. Якщо 104 роки тому це було єднання УНР і ЗУНР, то нині українським державникам час серйозно замислитися про інтеграцію українців з окупованих майже 9 років тому територій. Крим, Донецьк, Луганськ та інші землі, які опинилися під страшним тиском витирання всього українського, штучного формування ненависті до українства.

Наше завдання – міркувати, яким чином матінка-Україна об’єднає, «вбере в себе» не просто території, а людей. З якою стратегією ми прийдемо?

Потрібен мікс. Поєднання.
Насамперед – уникати напівкроків. Повертати на звільнені території українську ідентичність. Маємо прийти до людей зі справедливим судом, з компетентними і патріотичними правоохоронними органами, з підготовленими управлінцями. Ключове – СПРАВЕДЛИВИЙ СУД як стрижень будь-якої демократії, як остання інстанція для здобуття справедливості.

Після цього маємо запропонувати людям на звільнених територіях українські архетипні цінності: ВОЛЬНОСТІ, МОЖЛИВОСТІ, ЗАМОЖНІСТЬ. Пробудити у тих українців прагнення волі на відміну від філософії рабства, яку насаджувала московія. Українська влада покликана створити можливості для розвитку, заможності, самореалізації кожної людини. Показати шлях до заможності. На окупованих територіях багато архетипних, генетичних українців. І ми пробудимо глибинний « 25-ий кадр», українське єство на генному рівні.

Наступне питання. Потрібно одразу говорити, що єдина державна мова – українська. Приходити на звільнені землі на крилах української культури.

Поєднання архетипної української ідентичності з реальними кроками влади для створення можливостей приведе людей з раніше окупованих територій до переосмислення.

ДРУГЕ. Я суттєво замислююсь про історичні українські креси: Кубань, Ростовщину, Курщину, Брянщину, Вороніжчину. Адже там дуже багато архетипних українців, яким століттями нашаровували нівелювання, витирання українськості. Але у 80-х роках ХХ століття зі мною в армії служили хлопці з Кубані, які розмовляли українською краще, ніж я. Ми можемо повернути людей – генетичних, архетипних українців, які там точно є. Це також буде новітній Акт Злуки.

Бо ж Акт Злуки – це насамперед український архетип, ментальність, яка абсолютно відрізняється від ментальності московитів. Тому що рашизм — це філософія рабства. Тоді як архетипний українець – це прагнення волі.

ТРЕТЄ. Акт Злуки — це не тільки єднання різних земель України-матінки. Це об’єднання українців світу на базі української ідентичності, українського архетипу. Дуже хочеться, щоб повернулися архетипні українці, розпорошені по всьому світу.

Щоб українці в тому числі з московії, Америки, Канади, Італії, Іспанії, Австралії тощо побачили, що зреалізуватись повністю, максимально вони зможуть в Україні, бо тут затребувана їхня ментальність, їхні глибинні запити. Спрацює принцип: КИМ НАРОДИВСЯ, ТІЙ НАЦІЇ Й ДЕРЖАВІ ПРИГОДИВСЯ. Якщо ти народжений українцем по духу, то ти однозначно пригодишся новій Україні.

До кінця цього сторіччя українців цілком може бути 100 мільйонів, коли оці струмочки повернуться до витоків. Бо в Україні будуть створені всі можливості для вільної людини бути заможним, реалізованим, щасливим. Вільний українець народжений, щоб стати щасливим. 

ВИСНОВОК: для мене новітній Акт Соборності — це не тільки єднання територій у межах кордонів України 1991 року, а доєднання історичних українських крес та повернення нашого цвіту з усього світу до неньки України.

Павло Жебрівський

До теми:

Українізація України як факт і фактор системних змін: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2019. — 230 с.

В‘ячеслав Чорновіл як феномен української історії й політики: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2019. — 201 с.

Будапештський формат: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 294 с.

Україноцентризм, журналістика і система ЗМІ: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 449 с.

Світове українство — рушійна системних змін в Україні: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 309 с.

Системні зміни — перспектива для України: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 393 с.

Трансформаційна місія Українського Козацтва: Статті, нотатки — Вашинґтон: Видавництво Україна Інк. — 2021. — 210 с.

Інтелектуальна еліта України як проблема: Статті, нотатки. — Вашинґтон: Видавництво Україна Інк. — 2022. — 729 с.

Leave a Reply