Україна | Ukraїna Історія ІСТОРІЯ, ЯКУ МИ ВІДДАЄМО ІНШИМ

ІСТОРІЯ, ЯКУ МИ ВІДДАЄМО ІНШИМ…І знову про історію, яку ми віддаємо іншим.

В історії Польщі цей період називається “агонія Речі Посполитої”, а східні імперські хижаки називають його “польская анархия”.

Останній період Речі Посполитої характерний перманентними повстаннями проти центральної влади, зрозуміло підживлюваними сусідніми країнами. Наше гайдамацьке повстання теж було одною з таких провокативних дій, що розхитувало Річ Посполиту зсередини. Але, крім гайдамацького повстання, рух конфедератів був розповсюджений всією західною Україною.

У нас прийнято на ці події дивитись з точки зору іншої країни, вже захопленої імперією, і з цього, вже пройденого етапу власного нівелювання оцінювати ці події з поблажливим похлопуванням поляків по плечу: “ну ось, і ваша черга надійшла”, або ж прямо з точки зору імперії – “була анархія, став порядок”.

Чи не пора змінити точку зору на ці події, та почати усвідомлювати та артикулювати вголос, що і гайдамаки і конфедерати діяли на наших землях теж, і що вони, героїчно бившись, об’єктивно вбили залишки тієї країни, частиною якої довгий час була велика частина нашої України.

В‘ячеслав Нестеров

Leave a Reply